Hajdutët grabisin 30 euro në xhami në Podujevë

Hajdutët grabisin 30 euro në xhami në Podujevë

09:48, 26/11/2021
A+ Aa A-

Hajdutët nuk kanë pasur drojë të venë dorë as në shtëpinë e Zotit. mësohet se disa të panjohur në Kosovë, kanë hyrë brenda xhamisë në Podujevë dhe kanë vjedhur para dhe pajisje të kamerave të sigurisë.

Vjedhja ndodhi mesditën e së enjtes, siç njoftoi Policia e Kosovës pas mori njoftimin.

“Në Podujevë, më 25 nëntor 2021, pra 11:50, një kosovar ka raportuar se  persona të panjohur, me forcë kanë hyrë brenda xhamisë dhe nga aty kanë vjedhur një DVR të kamerave dhe një shumë parash,  30 euro. Rasti vazhdon të hetohet”, ka bërë të ditur Policia.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco