EMRI/ Dyshohet se përdhunoi nipin, lihet në burg daja nga Prizreni

EMRI/ Dyshohet se përdhunoi nipin, lihet në burg daja nga Prizreni

19:00, 25/11/2021
A+ Aa A-

Nën masa të rrepta sigurie, është sjellë mbrëmjen e sotme pranë ambjenteve të Gjykatës së Shkallës së Parë Berat 45-vjeçari Belul Kokollari.

Në një seancë që ka zgjatur vetëm 5 minuta,Kokollari është njohur me akuzën e ngritur ndaj tij nga prokurorja A.Papajani si dhe me masën e sigurisë "arrest në burg" të dhënë për të në mungesë,masë që i është komunikuar nga gjyqtarja Matilda Llangozi.

Pasi ka dëgjuar akuzën, mësohet se Kokollari ka thënë vetëm "është një montim" dhe më pas policia e ka nxjerrë nga salla dhe e ka shoqëruar drejt ambjenteve të IEPV-së Berat.

Ndaj 45-vjeçarit rëndon akuza e "marrëdhënieve seksuale ose homoseksuale me të mitur". Ai u arrestua mesditën e sotme në pikën kufitare të Morinës, duke ardhur për Shqipëri.

45-vjeçari nga Prizreni Belul Kokollari u akuzua nga nipi i tij 8 vjeç se kishte abuzuar me të seksualisht një muaj më parë, kur ai me nënën kishin shkuar për pushime tek daja në Prizren.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco