Vdekja e turistëve rusë, prokuroria e regjistron si vrasje, ende asnjë i dyshuar

Vdekja e turistëve rusë, prokuroria e regjistron si vrasje, ende asnjë i dyshuar

17:27, 25/11/2021
A+ Aa A-

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë ka regjistruar procedimin penal ‘Vrasja në rrethana të tjera cilësuese’ në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në ambientet e hotelit ‘Gloria’ në Qerret të Kavajës.

Ngjarja ndodhi më 15 tetor të këtij viti, ku 4 persona, që kishin lidhje familjare, pasi ishin çifti i bashkëshorteve, Natalia Burenkova, 58 vjeçe dhe Sergei Burenkov, 60 vjeç si dhe vajza e tyre Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe dhe burri i saj, Nikita Belousov, 37 vjeç. Organi i akuzës bënë me dije se në këtë fazë të hetimit në dinamikë janë administruar një sërë aktesh e provash në funksion të çështjes të cilat janë në verifikim nga ana e prokurorisë.

INFORMACION PER MEDIAT

Kavajë, 25 nëntor 2021. Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, ka regjistruar procedimin penal Nr. 448/2021, parashikuar në Nenin 79 ‘Vrasja në rrethana të tjera cilësuese’ të Kodit Penal, për ngjarjen e ndodhur datë 15.10. 2021, me pasojë vdekjen e 4 shtetasve rusë në mjediset e SPA të hotel ‘Gloria Palace’.

Në përgjigje të interesimit të medias informojmë opinionin publik se deri në këtë fazë të hetimit në dinamikë janë administruar një sërë aktesh e provash në funksion të çështjes të cilat janë në verifikim nga ana e prokurorisë. Janë marrë gjithashtu deklarimet e personave që kanë dijeni për veprën penale. Të gjitha këto prova po vlerësohen në raport me njëra-tjetrën për të përcaktuar dhe ecurinë e mëtejshme të hetimit.

Duke kërkuar mirëkuptimin e medias dhe opinionit publik në ruajtjen e sekretit hetimor, sigurojmë angazhimin maksimal të prokurorisë në përfundimin e hetimeve në një kohë sa më shpejtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco