VIDEO/ Grabitja në Nikël, dëshmia e vajzës së biznesmenit: Mendova se më vranë babanë

VIDEO/ Grabitja në Nikël, dëshmia e vajzës së biznesmenit: Mendova se më vranë babanë

12:49, 24/10/2021
A+ Aa A-

U përball me njerëz të armatosur, të cilët i kishin hyrë në shtëpi për të grabitur paratë e babait të saj biznesmen.

Xhelona Çangu, vajza e Nazmi Çangut ka rrëfyer se si u zgjua nga ulërimat e babait të saj, ndërsa kishte vrapuar në dhomën e tij për të parë nëse ishte sëmur apo çfarë po ndodhte.

Me zërin që i dridhet, vajza e biznesmenit tregon se kishte menduar se babai i saj kishte vdekur kur e pa në dhomë të mbuluar me gjak.

Ajo tha se babai i saj nuk i ka hyrë në hak askujt, ndërsa i bëri thirrje shtetit që të zbardhë ngjarjen.

‘Ka ndodhur një ngjarje e tmerrshme, që babi im nuk e meritonte fare. Familja jonë se meritonte. Një njeri që nuk i ka hyrë kurrë në hak, shumë i drejtë. Na ka rritur me djersë, na ka shkolluar.

S’ka njeri që t’i thotë një fjalë të keqe. Kemi parë një traumë, pasi në dhomën tonë ishin 3 policë. Ishin me kostume sportiv dhe me kapele. Unë e dija se babi ishte sëmurë, se po bërtiste. Kur në atë moment më del një i gjatë me pistoletë. I them; ‘mos prek fëmijët.

Mos më prek motrën dhe vëllain, a është mami dhe babai mirë?!’. Më thotë janë mirë, dhe kërkoi çelësin e kasafortës. Nuk e di. Mund të kenë ardhur në orën 01:30 dhe kanë ikur në 03:50. Ishin me pistoleta. Se dija nëse e kisha mamin dhe babin gjallë, dëgjoja që vetëm ulërinin. Ata më pas ikën. Zbritëm poshtë. Pas 10 minutash ka ardhur xhaxhi, shembi dyert. Ne ishin në dhomën tonë në kat të tretë.

Ishim të mbyllur me çelës, na kishin marrë dhe telefonat. Më pas vjen xhaxhi. Kur shkojmë në derë, hapim derën dhe shohim babin. Unë kam marr të fejuarin në telefon dhe i them; më kanë vrarë babin. Babi im ishte pa ndjenja, në gjendje si mos më keq. Ishte i lidhur nga të katërta anët, gjak gjithë vendi. Nuk hyje dot në dhomë.

Se di se si mund të kenë atë masakër 10 veta kundër një personi. Se di se ça donin të gjenin ata persona në këtë shtëpi. Kanë zgjatur aq shumë. Ata betoheshin për familje. Por ata s’kanë familje. Shteti nuk e di se çfarë duhet të bëjë, por të lëviz.

Që mos të ketë rehati njeriu në shtëpinë e vetë. Kemi parë pistoleta rreth e rreth shtëpisë. Si do rrimë ne në këtë shtëpi?! E kanë ngritur me djersë dhe mund këtë shtëpi babi im. Si do rrijë ai në këtë shtëpi?!’, - tha ajo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco