FOTO/ Si u ekzekutua biznesmeni në Fier, pronar i lokalit të njohur në qendër të qytetit, makina e djegur…

FOTO/ Si u ekzekutua biznesmeni në Fier, pronar i lokalit të njohur në qendër të qytetit, makina e djegur…

08:00, 24/10/2021
A+ Aa A-

Mbrëmjen e djeshme u ekzekutua me armë zjarri në një atentat mafioz një biznesmen i njohur në Fier, Demir Backa 57-vjeç. Ngjarja ndodhi rreth orës 20:40 pranë ish QTU-së në këtë qytet.

Persona të paidentifikuar e qëlluan Demir Backën me kallashnikov duke i shkaktuar plagë të renda. Për pasojë ai ndërroi jetë në spital. 57-vjeçari është një emër i njohur në Fier, pasi është pronar i lokalit  “Piazza” në qendër të qytetit.

Por si u ekzekutua?

Në momentin e atentatit viktima ndodhej në makinën e tij tip “Audi” kur është përballur me një makinë tip “Benz” nga e cila e qëlluan me breshëri plumbash. Pak minuta pas ngjarjes uniformat blu gjetën në fshatin Daullas të djegur një makinë tip “Benz” e cila dyshohet se u përket autorëve, që dyshohet se janë larguar drejt Vlorës.

Ndërkohë policia ngriti disa pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit të Fierit për të bërë të mundur kapjen e autorëve, por deri tani nuk ka asnjë të arrestuar. Gjithashtu janë sekuestruar edhe kamerat e sigurisë përreth zonës ku ndodhi atentati për të bërë të mundur identifikimin e autorëve.

Ndërkohe sot do të bëhet e edhe ceremonia e varrimit sipas një njoftimi të familjes.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco