VIDEO/ ‘Me qëlloi me grusht’, zbardhet dëshmia e kryebashkiakut të Selenicës

VIDEO/ ‘Me qëlloi me grusht’, zbardhet dëshmia e kryebashkiakut të Selenicës

13:31, 21/10/2021
A+ Aa A-

Është zbuluar shkaku i dhunimit të kreut të Bashkisë së Selenicës Pëllumb Binaj, nga një 57-vjeçar i quajtur Pellat Bonaj. Mësohet se debati ka ndodhur për linjën e furgonëve Vlorë Sevaster.

Kryebashkiaku dhe autori i sulmit, janë takuar në Vlorë pasi bashkia e Selenicës i ka dhënë të drejtën e ushtrimit të aktivitetit një subjekti tjetër jo subjektit që ishte në administrim nga Pellat Bonaj.

Eshte zbardhur dëshmia e dhënë nga kryebashkiaku lidhur me këtë incident.

“Të dy kanë pasur licenca nuk kam favorizuar asnjë. Kam kërkuar të zgjidhin problemet e orarit. Më qëlloi direkt me grusht.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco