Talo Çela dhe grupi i tij shkojnë në gjyq

Talo Çela dhe grupi i tij shkojnë në gjyq

12:02, 21/10/2021
A+ Aa A-

Gjykata e Posaçme kalon për gjykim dosjen ndaj grupit të Talo Çelës, të akuzuar për dy ngjarje kriminale me 4 viktima.

Në gjykim ka kaluar dosja për katër persona të tjerë, Besian Xhixha, Enver Diva, Altin Ndoci dhe për bashkëpunëtorin e drejtësisë, Klevis Alla.

Për të pandehurit, Talo Çela dhe Nuredin Dumani Gjykata pezulloi me një vit çështjen, për shkak se ata ende nuk janë arrestuar.

Të pandehurit akuzohen për vrasje e vëllezërve Viktor e Besmir Haxhia dhe Dorian Shkoza e Anxhelo Avdia.

Vrasja e vëllezërve Viktor dhe Besmir Haxhia ndodhi më 27 prill te tregu i makinave në Durrës dhe sipas autoriteteve kishte si motiv një përplasje mes Talo Çelës dhe Besmir Haxhisë, pikërisht për humbjen e disa parave të vjedhura në grabitjen e Rinasit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco