Lajmi i fundit

Foltorja i përgjigjet Bashës: Halli i demokratëve, pazaret e tua me Ramën

Aksidentohet për vdekje shqiptari në Itali

Aksidentohet për vdekje shqiptari në Itali

21:16, 18/10/2021
A+ Aa A-

Tjetër ngjarje e rëndë me protagonistë shqiptarët në Itali. Fillimisht u raportua për një 29-vjeçar i cili u gjet i pajetë në një rrethrrotullim pranë Pizas. 

Ndërsa më pas u mësua se një 60-vjeçar nga Shqipëria është aksidentuar për vdekje në rrugën Vecchia. 

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së dielës, ndërsa shtetasi shqiptar ishte duke udhëtuar me mjetin tip “Nissan Qashqai”.

Makina ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një mur.

Si pasojë e përplasjes është kthyer përmbys mjeti. Shoferi ndërroi jetë menjëherë në vendin e ngjarjes.

Deri më tani nuk dihet arsyet e këtij aksidenti tragjik. Dyshohet se 60- është shpërqendruar gjatë drejtimit të makinës. Në aksident nuk janë përfshirë mjete apo persona të tjerë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco