Fushë Krujë/ Hajdutët ‘serialë’, policia vë në pranga 2 të rinjtë pasi i ‘kapi mat’ duke vjedhur Foto Ilustruese

Fushë Krujë/ Hajdutët ‘serialë’, policia vë në pranga 2 të rinjtë pasi i ‘kapi mat’ duke vjedhur

14:45, 18/10/2021
A+ Aa A-

Janë arrestuar nga policia e Krujës dy të rinj të cilët u kapën në flagrancë duke vjedhur në një banesë.

Ata dyshohet se janë autorë edhe të ngjarjeve të tjera në këtë zonë.

Njoftimi i policisë:

Durrës

Vihen në prangat e Policisë 5 shtetas dhe shpallet në kërkim 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Krujë arrestuan në flagrancë shtetasit:

S. M., 25 vjeç dhe P. P., 26 vjeç, banues në Fushë Krujë. Pas një telefonatës nga një qytetar, për vjedhje në banesë, menjëherë shërbimet e Policisë Krujë kanë organizuar punën dhe falë veprimeve të shpejta kanë kapur në flagrancë këta shtetas duke vjedhur në banesën e shtetasit K. M., 38 vjeç, banues në Fushë Krujë.

Gjithashtu dyshohet se këta shtetas, na bashkëpunim me një shtetas tjetër, i cili është shpallur në kërkim, janë autorë të ngjarjes së ndodhur më datë 11.08.2021, në lagjen Hasan, Fushë Krujë, ku kanë vjedhur materiale në kabinën elektrike që furnizon biznesin e shtetasit A. M., 50 vjeç, banues në Borizanë, Fushë Krujë.
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco