13 ditë në luftë për jetën, vdes çifti i bashkëshortëve të aksidentuar

13 ditë në luftë për jetën, vdes çifti i bashkëshortëve të aksidentuar

09:39, 18/10/2021
A+ Aa A-

Pasi u trajtuan për më më shumë se 13 ditë në Spitalin e Traumës në Tiranë, çifti i bashkëshortëve nga Mirdita P.P dhe L.P kanë ndërruar jetë.

Ata u plagosën rëndë në një aksident që ndodhi në datën 5 tetor në hyrje të Rrëshenit në Mirditë, si pasojë e përplasjes mes dy mjeteve.

Pavarësisht përkujdesit mjekësor ata nuk mundën tiu mbijetojnë plagëve të marra dhe gjetën vdekjen në spital në Tiranë. Nga ky askident mbeti i plagosur dhe nje person tjetër, i cili po merr mjekim në spital.

Familja ka hapur dyert e mortit për çiftin e bashkëshortëeve që u ndanë fatalisht nga jeta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco