VIDEO/ Tërmeti në Lezhë, qytetarët dalin nga shtëpitë

VIDEO/ Tërmeti në Lezhë, qytetarët dalin nga shtëpitë

22:35, 17/10/2021
A+ Aa A-

Lëkundje sizmike janë regjistruar në disa qytete mbrëmjen e kësaj të diele. 

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë Lezha dhe ky tërmet ka qenë i magnitudës së lartë prej 5.1 ballë i shkallës Rihter.

Siç shihet edhe nga pamjet, qytetarët kanë nisur që të “braktisin” shtëpitë.

Shumë qytetarë kanë dalë jashtë, për të qëndruar në automjete, pasi kështu mund të jenë më të sigurt.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco