Vrau bashkëshortin me sqepar, kalon për gjykim çështja e 59-vjeçares nga Kurbini

Vrau bashkëshortin me sqepar, kalon për gjykim çështja e 59-vjeçares nga Kurbini

10:51, 15/10/2021
A+ Aa A-

Gjykata e Kurbinit ka pranuar kërkesën e prokurorisë dhe kaluar për gjykim çështjen penale në ngarkim të një 59-vjeçare, e cila goditi për vdekje me sqepar bashkëshortin e saj.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në nëntor të vitit 2020 në Sanxhak të Kurbinit.

Drane Deda vijon të jetë me masën e sigurisë "Arrest në burg" akuzohet për “Vrasje për shkak te marrëdhënies familjare”.

Mëngjesin e 6-nëntorit të vitit 2021, 59-vjeçarja nënë e 10 fëmijëve goditi me sqepar në kokë bashkëshortin e saj Llesh Deda 61-vjeç.

Ky i fundit mori plagë serioze dhe gjeti vdekjen pak ditë më vonë në spitalin e Traumës në Tiranë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco