Procedohet penalisht 36-vjeçarja në Rinas, erdhi nga Londra me 10 mijë paund në çantë

Procedohet penalisht 36-vjeçarja në Rinas, erdhi nga Londra me 10 mijë paund në çantë

09:37, 15/10/2021
A+ Aa A-

Policia kufitare në Rinas ka zbuluar dhe goditur një tjetër rast të mos deklarimit të të hollave në kufi.

Shuma e sekuestruar është 10.200 paund. Shuma i është sekuestruar një 36-vjeçareje me inicialet N. M, banuese në Londër, që po kthehej në Shqipëri.

Gjatë kontrollit të ushtruar në çantën e dorës u gjet shuma, e cila u sekuestrua.

Njoftimi:

Rinas

Goditet një rast i mosdeklarimit të të hollave në kufi.

Procedohet penalisht një shtetase.

Sekuestrohen 10.200 paund të padeklaruara.

Shërbimet e Policisë Kufitare Rinas në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara bazuar edhe në analizën e riskut, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, është ndaluar për kontroll shtetasja N. M, 36 vjeçe, banuese në Londër.

Gjatë kontrollit të ushtruar në çantën e dorës iu gjetën 10.200 paund të padeklaruara, sasi e cila iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale "Mosdeklarimi në kufi i të hollave ose sendeve me vlerë”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco