VIDEO/ Tym nga oxhaqet, bora arrin deri në 10 cm në  Kalanë e Dodës dhe Lurë

VIDEO/ Tym nga oxhaqet, bora arrin deri në 10 cm në Kalanë e Dodës dhe Lurë

09:49, 14/10/2021
A+ Aa A-

Kanë nisur reshjet e para të dëborës në veri-lindje të vendit. Në zonat malore të Kalasë së Dodës dhe Lurës, bora sapo ka nisur të shtresëzojë, ndërsa në lartësi mbi 1500 trashësia ka arritur në mbi 10 cm.

Mjegulla e dendur e bën të pamundur pamjen. Deri tani nuk raportohen probleme në rrugë si pasojë e reshjeve të shiut, të rënë gjatë natës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco