Kapet në Korçë, 25-vjeçari nga Iraku, iu gjenden doza kanabisi

Kapet në Korçë, 25-vjeçari nga Iraku, iu gjenden doza kanabisi

11:19, 10/10/2021
A+ Aa A-

Një 25-vjeçar nga Bagdati, Irak, është arrestuar nga policia e Korçës me akuzën e "Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike."

Bëhet me dije se shtetasit  M. A., 25 vjeç, banues në Bagdat, Irak, në afërsi të fshatit Trestenik, Devoll, gjatë kontrollit fizik që shërbimet e Policisë Kufitare dhe "FRONTEX-",  kanë ushtruar ndaj këtij shtetasi,  iu gjetën 6 doza me lëndë të dyshuar narkotike Cannabis Sativa, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet në ngarkim i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco