EMRI/ Vetëhelmohet gruaja në Poliçan, humb jetën rrugës për në spital

EMRI/ Vetëhelmohet gruaja në Poliçan, humb jetën rrugës për në spital

16:35, 01/10/2021
A+ Aa A-

Policia njofton se një 69-vjeçare në fshatin Kapinovë të Poliçanit dyshohet se është vetëhelmuar me pesticide.

Sipas policisë, shtetasja V.K është dërguar me urgjencë në spital, ku ka humbur jetën.

Gruaja qw ka humbur jetën quhet Verie Kreku dhe ka pirë pesticide. Ajo jetonte vetëm me bashkëshortin në fshatin Kapinovë në Poliçan.

Mendohet se në kushte të rënda depresioni ka vendosur t;i japë fund jetës.

Ajo është sjellë fillmisht në Urgjencën e Spitalit Rajonal Berat  po megjithë përpjekjet e mjekëve nuk ka mundur të mbijetojë.

Njoftimi:

Berat/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 14:45, në fahatin Kapinovë, Poliçan është gjetur në banesë në gjendje të rëndë shëndetësore nga familjarët, dyshohet të jet vet'helmuar me pesticide, shtetasja V.K., 69 vjeçe, e cila gjatë transportimit me autoambulancë për në Spitalin Rajonal Berat, ka humbur jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco