Lajmi i fundit

LIVE-SYRI TV/ Adi Krasta në 'A Show'

EMRI/ Parcelat e kanabisit 'pezullojnë' shefin e parë të policisë

EMRI/ Parcelat e kanabisit 'pezullojnë' shefin e parë të policisë

09:40, 01/10/2021
A+ Aa A-

Pezullohet nga detyra shefi i Komisariatit të Policisë në Gjirokastër, Besnik Lika.

Kjo për shkak se ai dyshohet se ka shpërdoruar detyrën dhe ka lejuar kultivimin e bimëve të kanabisir në disa zona të ndryshme të territorit.

Vetëm disa ditë më parë u raportua se efektivë të Tiranës kishin mbërritur në Gjirokatër dhe kishin asgjesuar rreth 2 mijë rrënjë kanabis sativa.

Ndërkohë që i njëjtu fenomen kishte ndodhur në Përmet, duke e çuar numrin total të bimëve të asgjesura në 3 mijë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Berti01/10/2021 09:48

Ne burg me ramen duhet futur

Shto koment

Denonco