VIDEO-EMRAT/ SPAK kap 'peshq të mëdhenj' te Zyra Arsimore e Dibrës

VIDEO-EMRAT/ SPAK kap 'peshq të mëdhenj' te Zyra Arsimore e Dibrës

19:37, 28/09/2021
A+ Aa A-

SPAK ka zbarkuar këtë të martë në Zyrën Vendore Arsimore Dibër dhe Këshillin e Qarkut Dibër.

Mësohet se nga ky aksion janë ndaluar Fitim Farruku, shef finance në Këshillin e Qarkut, Lul Dani, polic bashkiak në Bashkinë Dibër, bashkëshorti i Drejtoreshës së Zyrës Vendore të Arsimit si dhe Halit Shehu, Specialist Pyjesh.

Nuk dihet ende për çfarë janë ndaluar, po sipas burimeve dyshohet se SPAK i ka ndaluar për korrupsion në sistemin arsimor.

Oficerët e SPAK mësohet se janë ende në operacion, ndërsa janë ushtruar kontrolle në zyrat e arsimit por dhe në banesa.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari28/09/2021 19:47

AMAN O ZOT!! NDERHY QE KETA TE MOS TALLIN TRAPIN ME SHQIPTARET!! "PESHQIT E MEDHENJ" TE DIBRES!!! HAHAHAAAAA PO ME PESHKAQENET E TIRANES KUR DO TE MERRET SPAK, APO NUK KA BYTHE??? APO PRET QE TE JAP URDHER TE BRENDSHEM PUNE VETE KIMETJA E SHBA???

Shto koment

Denonco