EMRAT/ Dyshohen për korrupsion në arsim, ja kush janë të ndaluarit në Dibër

EMRAT/ Dyshohen për korrupsion në arsim, ja kush janë të ndaluarit në Dibër

19:12, 28/09/2021
A+ Aa A-

SPAK ka zbarkuar në Zyrën Arsimore të Dibrës, ku dhe ka kryer kontrolle.

Me urdhër të SPAK, janë bërë disa ndalime. Është ndaluar Fitim Farruku, shef finance në Këshillin e Qarkut të Dibrës.

Po ashtu, i ndaluar është edhe Lul Dani, polic bashkiak në Bashkinë e Dibrës, bashkëshorti i Drejtoreshës së Zyrës Vendore të Arsimit.

U ndalua gjithashtu Halit Shehu, specialist pyjesh. Nuk dihet ende për çfarë janë ndaluar të lartpërmendurit, por dyshohet për korrupsion në arsim.

Oficerët e SPAK ende po kryejnë operacionin, e mësohet se janë ushtruar kontrolle në zyrat e arsimit dhe në banesa.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco