Vrasja e Hekuran Billës, lirohen dy të dyshuarit

Vrasja e Hekuran Billës, lirohen dy të dyshuarit

14:29, 27/09/2021
A+ Aa A-

Pas muajsh e muaj hetimesh, prokuroria ka vendosur të lirojë nga burgu dy të dyshuarit për vrasjen e Hekuran Billës.

Dajë e nip, Viktor Marku dhe Sebastian Mali janë liruar nga qelia.

Ata prej muajsh akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, por duket se provat e deritanishme nuk e kanë bindur prokurorinë.

Gjykata e Tiranës ka nxjerr në masën e sigurisë ‘Arrest  shtëpie’ për shkak të mbarimit të afateve të paraburgimit Viktor Markun dhe Sebastian Malin.

Të dy të arrestuar për vrasjen e Hekuran Billës më shumë se një vit më parë.

Billa u vra gjatë një atentati më 11 qershor 2020 në Komunën e Parisit në Tiranë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco