FOTO/ Fëmijët gjejnë armë në oborrin e banesës së një personi që jeton në Angli

FOTO/ Fëmijët gjejnë armë në oborrin e banesës së një personi që jeton në Angli

16:21, 26/09/2021
A+ Aa A-

Disa fëmijë të mitur kanë gjetur dy armë të tipit model 56, kalibër 7.62mm një banesë të  mbyllur pronari i të cilës jeton prej vitesh në Angli.

Policia e Pogradecit sapo mbërriti në vendngjarje dhe nisi hetimet.

Banesa është në pronësi të shtetasit, F. Ibi në lagjen e quajtur "Kala".

Dyshohet që armët të jenë hedhur në oborrin e shtëpisë, pasi ngjitur me shtëpinë është anjë rrugicë që ngjiten dhe zbresin njerëzit e lagjes.

Ndërkohë janë marrë kamerat e një banese pranë për të parë nëse zbulohet kush i ka hedhur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco