Vrasja e babë e bir në Elbasan, nis gjyqi për Çapjan

Vrasja e babë e bir në Elbasan, nis gjyqi për Çapjan

13:58, 21/09/2021
A+ Aa A-

Gjykata e Posaçme kaloi ne gjykim Florenc Capjan dhe Jorgo Lekun, të akuzuar bashkë me Ardian Çapjen dhe 3 të tjerë për vrasjen e babë e birë Gentian dhe Nezir Beqiri në vitin 2012.

Florenc Çapja u përfaqësua me avokat, ndërsa ndodhet në Dubai, ku ka kërkuar të mos ekstradohet. Ndërkohë, Jorgi Leku, ndodhet në procedurat e ekstradimit në Greqi.

Dy të pandehurit u veçuan nga grupi për shkak të arratisë, megjithëse kërkuan nëpërmjet avokatëve vazhdimin e procesit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco