Inskenoi vdekjen e tij, Pecorelli zhvarrosi një njeri për ti marrë eshtrat

Inskenoi vdekjen e tij, Pecorelli zhvarrosi një njeri për ti marrë eshtrat

14:09, 20/09/2021
A+ Aa A-

Davide Pecorelli ka zhvarrosur një njeri për ti marrë eshtrat, për ti shitur si të vetat.

Ish-gjyqtari italian i futbollit, dhe biznesmeni në disa fusha, Pecorrelli ka ardhur në Shqipëri për të inskenuar vrasjen e tij, me qëllim që të përfitonte para.

Para se të ndërmerrte këto veprime ai kishte bërë gati dhe planin, duke biseduar me miq të tij në rrjetet sociale dhe shkëputja e menjëhershme e marrëdhënieve me ta të çonte në faktin se ai mund të kishte humbur jetën.

Por pas zbulimeve të fundit, Pecorelli në Shqipëri do të akuzohet për 2 vepra penale.

Prokuroria e Pukës akuzon biznesmenin italian për shkatërrim prone me zjarr dhe shkatërrim varresh.

Sot Pecorelli do të paraqitet në prokurorinë e Perugias, pasi akuzohet se ka inskenuar vdekjen e tij për të përfituar nga siguracioni në Itali.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Trx20/09/2021 15:05

Ska gje se te huajt jane mbreter ne shqiperi, le te bejne cfare do lloj skandali dhe krimi do i lirojme nga akuzat si ato vakjat norvegjeze qe sajun perdhunimin edhe ky tipi le te shvrrosi sa te doje se ke eshtra kemi plot.

agi20/09/2021 14:40

Cka su bie ne mend latineve.E pastaj thone qe shqiptaret jane burim i se keqes ne Itali.Shqiptaret jane amator ne keto pune.

Shto koment

Denonco