Gjendet i gjallë pas 8 muajsh zhdukur, Davide Pecorelli, që iu gjet makina e djegur në Pukë

Gjendet i gjallë pas 8 muajsh zhdukur, Davide Pecorelli, që iu gjet makina e djegur në Pukë

08:14, 18/09/2021
A+ Aa A-

Është gjetur i gjallë Davide Pecorelli, biznesmeni italian që ishte zhdukur prej disa muajsh pasi makina iu gjet e djegur në anë të rrugës në Pukë.

Ai ka folur me bashkëshorten e tij në telefon ndërkohë që i ati u shpreh se mezi po pret ta takojë të birin.  

Pecorelli është paraqitur në Prokuroria e Perugias për të dëshmuar.  Ai u gjet në bregdetin e Livornos pranë gomoneje të mbytur afër një ishulli. 

Mediat italiane shkruajnë sot se Davide Pecorelli është gjallë, u gjet në bregun e Livornos. " Davide Pecorelli, 45 vjeç, sipërmarrës nga Lama di San Giustino, është gjallë dhe është mirë. Pas më shumë se 8 muajsh u gjet. Ai mendohej se ishte vrarë ose vrarë nga dikush në Shqipëri. Pecorelli u gjet  dje në brigjet e Livornos në bordin e një gomoneje të mbytur pranë një ishulli. Lajmi u raportua nga Nation of Umbria në një artikull nga Erika Pontini dhe Fabrizio Paladino të cilët shkruan për një telefonatë të bërë nga vetë Pecorelli me ish-gruan e tij.

Pecorelli ishte zhdukur zyrtarisht nga Pukë, në Shqipëri, ku kishte shkuar në një udhëtim pune : në atë vend ai ishte takuar edhe me pronarin e një qendre bukurie. Gjurmët e tij u ndalën brenda një makine Skoda me qira të gjetur të djegur së bashku me disa sende personale dhe disa fragmente kockash që kurrë, në fakt, nuk i ishin atribuar kurrë atij.

Një hetim kompleks që nuk kishte çuar në rezultat . Tani do të jetë e nevojshme të kuptohet pse Davide humbi gjurmët e tij për kaq gjatë dhe pse ai ishte në atë gomone në vend se në Shqipëri. Hetuesit do të duhet të rindërtojnë atë që i ka ndodhur Pecorelli që nga fillimi i vitit."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco