Lajmi i fundit

Berisha njofton takimin e radhës me demokratët: 'Foltorja' të martën në qytetin e Kavajës!

Yuri Kim takohet me 15 prokurorët e SPAK: Do ndiqen penalisht çështjet që dëmtojnë shqiptarët

Yuri Kim takohet me 15 prokurorët e SPAK: Do ndiqen penalisht çështjet që dëmtojnë shqiptarët

10:13, 17/09/2021
A+ Aa A-

Ambasada e SHBA ka publikuar në rrjetet sociale nje foto të Ambasadores Kim së bashku me prokurorët e SPAK.

“Është lajm i mirë për Shqipërinë që klasa e parë e hetuesve të BKH po iu bashkohet atyre në luftën kundër krimit dhe korrupsionitL”, thuhte në shenimin që shoqëron foton.

Postimi i plotë nga Ambasada e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim u takua me 15 prokurorët e SPAK për t’iu shprehur vlerësimin për punën e palodhur në ekip dhe ndjekjet penale të shumta të suksesshme. Është lajm i mirë për Shqipërinë që klasa e parë e hetuesve të BKH po iu bashkohet atyre në luftën kundër krimit dhe korrupsionit. Klasa e BKH me 28 hetues të përkushtuar dhe të trajnuar mirë do të sigurojë ndërtimin e çështjeve të forta nga SPAK. Së bashku, ata do u japin përparësi dhe fokus çështjeve më të rëndësishme dhe do modelojnë pavarësi dhe përgjegjshmëri. Së bashku, ata do të ndjekin penalisht dhe do bëjnë përgjegjës ata që dëmtojnë shqiptarët dhe pasurojnë vetveten përmes krimit të organizuar dhe korrupsionit. Askush nuk është mbi ligjin. Koha e pandëshkueshmërisë po merr fund.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco