Ndryshimi i masës së sigurisë/ Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e mjekut Prifti

Ndryshimi i masës së sigurisë/ Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e mjekut Prifti

10:26, 15/09/2021
A+ Aa A-

Gjykata e Posaçme anti Korrupsion ka rrëzuar kërkesën e mjekut Edvin Prifti i cili kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë për pezullimin e të drejtës për të ushtruar profesionin.

Prifti i është drejtuar Gjykatës për të disatën herë.

Ish-shefi i kardiologjisë akuzohet për korrupsion.

Prifti u arrestua me urdhër të SPAK më 13 shkurt 2021 me akuzën e korrupsionit. 

Aktualisht kardiologu Prifti është nën masën e sigurimit “Pezullim i ushtrimit të një detyre apo shërbimi publik”, i dyshuar për kryerjen e veprave të “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco