Ferma plot me drogë, arrestohet 24-vjeçari shqiptar

Ferma plot me drogë, arrestohet 24-vjeçari shqiptar

19:12, 14/09/2021
A+ Aa A-

Policia në Spanjë ka zbuluar një fermë me mbi një mijë rrënjë kanabisi, të mbjella nga një 24-vjeçar shqiptar, që më pas u vu në pranga.

Ferma ndodhej në Bashkinë e Jarandilla de la Vera dhe aty kishte të mbjella gjithsej 1 mijë e 117 rrënjë.

Të gjitha këto rrënjë u prenë dhe në fund pesha e tyre rezultoi rreth 1 ton.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco