EMRI/ Vrasja e 'Dodës’, arrestohet në Gjermani i treti, si u ekzekutua Roland Rexhepi në Elbasan

EMRI/ Vrasja e 'Dodës’, arrestohet në Gjermani i treti, si u ekzekutua Roland Rexhepi në Elbasan

14:21, 14/09/2021
A+ Aa A-

Në Gjermani arrestohet një shtetas i tretë që akuzohet për vrasjen e ish-oficerit të policisë, Roland Rexhepi në Elbasan.

Florenc Shabani ka përfunduar së fundmi në pranga ndërsa Marjus Tafa dhe Armando Llakaj po vuajnë dënimin e gjatë në burg këtu në Shqipëri për krimin e kryer Llakaj është dënuar me 24 vite burg, kurse Tafa me 23 vite.

Ngjarja ndodhi në 22 korrik të vitit 2009 në lagjen “Vullnetari” në qytetin e Elbasanit. Rexhepi, i njohur ndryshe edhe si “Doda” u ekzekutua me dy armë tip kallashnikov mëngjesin e 22 korrikut pranë banesë së tij teksa po shkonte te parkingu ku kishte makinën.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco