VIDEO/ Zjarri përfshin pyjet në Vithkuq, rrezikohet Manastiri i Shën Pjetrit

VIDEO/ Zjarri përfshin pyjet në Vithkuq, rrezikohet Manastiri i Shën Pjetrit

14:38, 05/08/2021
A+ Aa A-

Një zjarr ka rënë në afërsi të fshatit Vithkuq i cili ka përfshirë shkurre e pisha.

Flakët janë shpërndarë në afërsi të manastirit të Shën Pjetrit dhe rrezikojnë edhe këtë monument kulture.

Ndërkohë nga Korça janë nisur një zjarrfikëse dhe punonjës së ndërmarrjes publike për izolimin dhe shuarjen e zjarrit.

Ja pamjet e siguruara nga Syri Tv.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco