GJKKO rrëzoi kërkesën për rihapjen e hetimeve për Mediun, SPAK ankimon në Apel vendimin

GJKKO rrëzoi kërkesën për rihapjen e hetimeve për Mediun, SPAK ankimon në Apel vendimin

09:25, 02/08/2021
A+ Aa A-

SPAK ka ankimuar në Apel vendimin e GJKKO që rrëzoi kërkesën për rihapjen e hetimeve për Fatmir Mediun.

“News 24” raporton se SPAK kërkon rrëzimin e vendimit të Shkallës së Parë dhe pranimin e kërkesës dhe nisjen e gjykimit.

Vendimi për rrëzimin e kërkesës së SPAK u mor nga më 27 korrik.

Në vendimin e GJKKO theksohet që Prokuroria ka pasur të gjitha mundësitë që ta hetonte lirisht Fatmir Mediun pasi ai që prej 2012 nuk ka pasur imunitet dhe vepra është parashkruar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco