Kush janë të arrestuarit nga SPAK në hipotekën e Tiranës

Kush janë të arrestuarit nga SPAK në hipotekën e Tiranës

20:43, 26/07/2021
A+ Aa A-

Tre zyrtarë të Kadastrës së Tiranës janë vënë në prangat e policisë ditën e sotme me urdhër të Prokurorisë së Posaçme(SPAK) dhe krimit ekonomik.

Burime për Syri.net dhe SYRI TV bëjnë me dije se të hetuarit nga SPAK janë: Panol Nikolla te Hipoteka, pezullim detyre, për korrupsion. Neritan Balbusha, "Arrest në burg" për ushtrim të ndikimit të paligjshëm. Admir Buri, "Arrest në burg" për ushtrim të ndikimit të paligjshëm. Gazmend Dije "Arrest në burg", për ushtrim të ndikimit të paligjshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco