EMRAT/ Identifikohen 7 nga 10 nga viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci

EMRAT/ Identifikohen 7 nga 10 nga viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci

23:04, 25/07/2021
A+ Aa A-

Nënë e bijë, Valentina Binakaj, dhe vajza e saj Erlinda Binakaj janë dy nga viktimat e identifikuara, nga aksidenti tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Kroaci, ku humbën jetën 10 emigrantë nga Kosova.

Mediat në Kosovë raportojnë po ashtu se viktima të aksidentit kanë mbetur Sevdail Rruatemi, 1973 Pakshticë e Epërme – Podujevë, Naser Sylemetaj, 1974 Gjakovë, Launora Kolmekshaj, 1982 Junik – Deçan, Kujtim Kastrati, 1981 Radoste, Hamet Hoxha, 1966 Randobravë – Gjakovë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco