Lajmi i fundit

'Çim Peka LIVE'/ 'Rikthimi' i Berishës dhe e ardhmja e PD

Lot në Kroaci, të afërmit identifikojnë viktimat e aksidentit tragjik

Lot në Kroaci, të afërmit identifikojnë viktimat e aksidentit tragjik

19:46, 25/07/2021
A+ Aa A-

Ishte e dhimbshme për të parë lotët dhe për të dëgjuar vajin e familjarëve të viktimave në aksidentin e sotëm, të cilët mbërritën në spital sot pasdite për të identifikuar të dashurit e tyre, raporton Jutarnji.hr.

Dhjetë prej tyre vdiqën në vend, dhe megjithëse fillimisht ishte e vështirë për t’i identifikuar, disa orë pas tragjedisë, policia arriti të bënte lidhjen e viktimave me dokumentet e tyre.

Ndërsa raportohet kjo, është bërë identifikimi i dy personave të tjerë, por për arsye të kuptueshme, anëtarët e familjes nuk ishin në gjendje të flisnin.

Ata thjesht po kërkonin rehati te njëri-tjetri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco