Dropull/ Hapet memoriali i ngritur për ndër të ushtarëve grekë, policia nis hetimet

Dropull/ Hapet memoriali i ngritur për ndër të ushtarëve grekë, policia nis hetimet

13:09, 24/07/2021
A+ Aa A-

Specialistët e Postës së Policisë Dropull kanë referuar materialet në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, pasi në datën 23.07.2021, në fshatin Vodhinë, Dropull është konstatuar se kanë hapur memorialin e ngritur për nder të ushtarëve grek, të rënë në luftën e dytë botërore.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco