Kontroll i befasishëm në burgun grek, gjendet arsenal armësh, thika e shufra metalike

Kontroll i befasishëm në burgun grek, gjendet arsenal armësh, thika e shufra metalike

13:19, 20/06/2021
A+ Aa A-

Një hetim i jashtëzakonshëm u krye dje në mbrëmje nga oficerët e policisë të Nën-Drejtorisë së Sigurisë Agios Nikolaos, TAE - KAE Lassithi dhe Departamenti E.K.A.M. në Kretë, në pavijone dhe zona të përbashkëta të Qendrës së Paraburgimit të Napolis.

Gjatë kontrollit, u gjetën dhe konfiskuan gjithsej 14 thika të improvizuara, 5 shufra metalike të improvizuara gjithashtu, 2 telefona celularë, një karikues i telefonit, 3 shishe verë, 23 tableta me ngjyra të ndryshme, substanca të panjohura dhe 50 euro.

Sipas njoftimit të policisë, menjëherë është njoftuar prokurori kompetent.

Hetimi paraprak është kryer nga Nën-Drejtoria e Sigurisë së Agios Nikolaos, ndërsa kontrolli i paraparë disiplinor është në proces.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco