Kosovë/ Një humbje jete dhe 16 të infektuar me Covid

Kosovë/ Një humbje jete dhe 16 të infektuar me Covid

16:36, 19/06/2021
A+ Aa A-

Në Kosovë janë regjistruar 16 raste pozitive me koronavirus  nga 1,938 testime të kryera dhe një humbje jete në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë në vend njoftoi se numri total i rasteve aktive është 176 ndërsa ai i viktimave ka shkuar në 2,251 që nga fillimi i pandemisë.

Sot janë shëruar 18 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.218. Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.018 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 132.901 doza të vaksinës.

Deri më sot 17.476 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco