Njëri dhunoi gruan, dy të tjerë i vodhën paratë një turisti polak, arrstohen nga policia

Njëri dhunoi gruan, dy të tjerë i vodhën paratë një turisti polak, arrstohen nga policia

08:31, 17/06/2021
A+ Aa A-

Janë arrestuar tre persona nga policia e Durrësit gjatë orëve të fundit.

Njeri prej tyre ka dhunuar bashkshorten ndërsa dy të tjerët dyshohet se i vodhën një sasi parash një shtetasi të huaj.

Ja njoftimi i plotë i policisë:

Durrës

I vodhën një sasi parash një shtetasi të huaj, ndalohen 2 autorët e dyshuar.

Arrestohet në flagrancë një 35-vjeçar, për veprën penale "Dhuna në familje".

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Plazh, në vijim të punës për parandalimin dhe evidentimin e veprave penale në fushën e vjedhjes, zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë, kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve, bënë ndalimin me iniciativë të shtetasve: 

O. T., 19 vjeç dhe O. M., 17 vjeç, të dy banues në lagjen nr. 13, Plazh, Durrës.

Ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi më datë 10.06.2021, në lagjen nr. 13, Plazh, Durrës, në bregdet, i kanë vjedhur një sasi parash në portofol, shtetasit polak L. Z.

--

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës u arrestua në flagrancë shtetasi E. B., 35 vjeç, banues në Durrës, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco