Arrestohet turku në Korçë/ U kap duke transportuar 2 emigrantë të paligjshëm

Arrestohet turku në Korçë/ U kap duke transportuar 2 emigrantë të paligjshëm

15:16, 15/06/2021
A+ Aa A-

Një 53-vjeçar me origjinë turke është arrestuar ditën e sotme në Korçë, pasi është kapur duke transportuar 2 emigrantë të paligjshëm.

Policia bën me dije se në kuadër të operacionit të koduar”Perimetri” ka rënë në pranga shtetasi R. O banues në Turqi.  

“Shtetasi i mësipërm, është paraqitur në hyrje të Republikës së Shqipërisë, me mjetin tip kamion "Renault", gjatë procesit të skanimit së të cilit, në brendësi të karrocerisë, u konstatuan dy emigrantë të paligjshëm, të cilëve 53-vjeçari, kundrejt shpërblimit, iu kishte premtuar kalimin drejt vendit tonë dhe më pas drejt vendeve të BE-së.”- bën me dije policia e Korçës. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprime të mëtejshme hetimore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco