RENEA dhe FNSH aksion ‘blic’ në Durrës, kontrollohen lokalet e 'të fortëve' të qytetit

RENEA dhe FNSH aksion ‘blic’ në Durrës, kontrollohen lokalet e 'të fortëve' të qytetit

21:35, 14/06/2021
A+ Aa A-

Të hënën në darkë, Policia e Durrësit, FNSH dhe RENEA organizuan një aksion blic në qytetin e Durrësit me qëllim arrestimin e personave të shpallur në kërkim.

Burimet për mediat njofotjnë se objekt i kontrolleve janë disa lokale të të fortëve të qytetit, ku vetëm pak minuta më parë kontrolli u përqëndrua tek lokalet e Plarent Dervishit, i cili është kunati i Lul Berishës, një emër shumë i njohur i botës së krimit në Durrës.

Mësohet se në këto momente policia po fut në sitën e kontrollit një tjetër lokal të njohur në qytetin e Durrësit, ku mendohet se frekuentohet nga personazhe të njohura të botës së krimit./ Panorama/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco