Qeni holandez i kufirit u prish planet, shqiptarët ishin drejtuar drejt Anglisë

Qeni holandez i kufirit u prish planet, shqiptarët ishin drejtuar drejt Anglisë

19:41, 14/06/2021
A+ Aa A-

Policia hollandeze ka arrestuar ditën e sotme pesë shqiptarë që po tentonin të udhëtonin për në Angli.

Mediat lokale kanë njoftuar se pesë shqiptarët u arrestuan këtë mëngjes në Europort.

Ishte një qen nuhatës ai që nxorri zbuluar shqiptarët e fshehur në një tren.

Ndërsa vetëm pak ditë më parë policia kishte arrestuar edhe një polak i cili po shoqëronte një grua dhe një fëmijë për të ikur për në Angli. 33-vjeçari polak u arrestua dhe akuzohet për kontrabandë njerëzore.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco