Lajmi i fundit

LIVE/ Ish-kryeministri Sali Berisha në konferencë për mediat në hotel Rogner

Kërcënimi me plumb për prokurorin Bajrami, pas presidentit reagon edhe ministrja Gjonaj

Kërcënimi me plumb për prokurorin Bajrami, pas presidentit reagon edhe ministrja Gjonaj

14:10, 12/06/2021
A+ Aa A-

Gjatë një takimi në Shkodër me përfaqësuesen e UNDP-së në Shqipëri, Limya Eltayeb, ambasadorin austriak Christian Steiner dhe drejtuesen e Zyrës Qendrore të Agjencisë Austriake për Zhvillim, Simone Ungerzboeck, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj. ka reaguar edhe për kërcënimin e prokurorit të Përmetit, Asllan Bajrami.

 Gjonaj ka paralajmëruar forcimin e Komisionit të Mbrojtjes së Prokurorëve dhe Gjyqtarëve, për të mbrojtur më shumë magjistratët e kërcënuar për shkak të detyrës.

Më herët për kërcënimin ndaj prokurorit Bajrami nëpërmjet një plumbi në dritare,  reagoi të premten edhe Presidenti Ilir Meta, i cili kërkoi hetim urgjent të ngjarjes.

“Nevojitet një hetim i shpejtë për vendosjen para ligjit të kujtdo, që guxon të kërcënojë përfaqësuesit e shtetit, për t’i penguar ata të ushtrojnë detyrën të pandikuar”, deklaroi ditën e djeshme presidenti.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco