Fshehu kokainën 1.1 milion paund në shtratin e fëmijëve/ Kush është shqiptari

Fshehu kokainën 1.1 milion paund në shtratin e fëmijëve/ Kush është shqiptari

18:53, 10/06/2021
A+ Aa A-

 

Një dënim me 10 vjet burg është dhënë për shqiptarin që u kap me një sasi kokaine që kapte vlerën e 1.1 milion paundësh. Pas kontrollit nga policia kokaina e pastër u gjet në banesën e tij, konkretisht nën shtratin e fëmijëve të tij.

Mediat britanike bëjnë me dije si shqiptari quhet Muahmet Qosja 29-vjeç. Ai u kap tetorin e vitit të kaluar teksa lëvizte me makinë, ndërsa pas kontrollit në banesë iu gjet edhe sasia e madhe e kokainës.

Fillimisht në makinën e shqiptarit u gjetën 23 mijë paund “Cash”, kjo çoi policët që të kryenin një kontroll në banesën  e 29-vjeçarit shqiptar ku zbuluan më pas se kishte armë dhe drogë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco