Shpërndau kokainë 1000 herë, arrestohet punëtori shqiptar në Itali

Shpërndau kokainë 1000 herë, arrestohet punëtori shqiptar në Itali

09:37, 15/05/2021
A+ Aa A-

Veduggio - I akuzuar për shpërndarjen e kokainës 1000 herë, një punëtor 33-vjeçar shqiptar u arrestua.

Shitjet më të shumta të drogës, sipas asaj që u rindërtua nga karabinierët e stacionit Besana, kanë ndodhur midis shtatorit 2018 dhe qershorit 2019.

Midis shtatorit 2019 dhe qershorit të vitit pasardhës ai do të merrej vazhdimisht me kokainë, të paktën një mijë here.

Burri  33-vjeçar me origjinë shqiptare me banim në Renate, por që në të vërtetë rrinte në Veduggio con Colzano, u arrestua nga karabinierët e stacionit Besana Beianza.

Ndaj tij u zbatua një urdhër ndalimi me burg nga Gjykata e Monzës më 11 maj.

Burri, beqar, punëtor, tashmë është i njohur për krime në lidhje me tregtinë e drogës. Ai u dërgua në burgun e Monzës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco