‘Paqe, bagati’, edhe në Gjirokastër festohet Fiter Bajrami

‘Paqe, bagati’, edhe në Gjirokastër festohet Fiter Bajrami

09:10, 13/05/2021
A+ Aa A-

Falja e ditës së festës së fiter barjamit në qytetin e Gjirokastrës është zhvilluar  për herë të parë në ambiente të jashtme pranë xhamisë që ndodhet në pazarin karakteristik të qytetit të gurtë. Qindra besimtarë kanë falur namzin e mëngjesit dhe kanë ndarë urimet e tyre për këtë ditë të shënuar.

Ndërsa myftiu i Gjirokastres Avni Goma  dha urimin e tij për këtë fiter barjam për paqe begati në çdo familje shqiptare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco