Reagon Komuniteti Mysliman: Sot ditë feste, ditë gëzimi, problemet mendore të një personi s'kanë të bëjnë aspak

Reagon Komuniteti Mysliman: Sot ditë feste, ditë gëzimi, problemet mendore të një personi s'kanë të bëjnë aspak

07:52, 13/05/2021
A+ Aa A-

Incidenti që ndodhi në sheshin Skënderbej, ku një burrë u përpoq t’i vinte zjarrin vetes duke u lyer me benzinë, përfaqësuesit e KMSH-së e konsideruan si sporadik dhe e lidhën me probleme mendore të individit në fjalë. 

“Sot është ditë feste, ditë gëzimi – tha një përfaqësues i KMSH-së dhe ngjarje të tilla nuk i shërbejnë mesazhet të kësaj feste. Problemeve mendore të një personi apo kushteve në të cilat ai ndodhet. Incidente të tilla nuk kanë të bëjnë aspak me një besimtar me një mendje të shëndoshë”, tha ai para mediave.

Personi në fjalë u identifikua nga Policia më pas si Besim Grosha, 40 vjeç dhe kishte dyshime se kishte probleme të shëndetit mendor.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco