Pedagogu i ri humbi jetën në aksident/ Mesazhet prekëse të miqve

Pedagogu i ri humbi jetën në aksident/ Mesazhet prekëse të miqve

17:24, 08/05/2021
A+ Aa A-

Fitor Ollomani humbi jetën paraditen e sotme në një aksident automobilistik në aksin Milot-Morinë.

Ai ishte duke udhëtuar me familjen e tij në momentin që ndodhi përplasja e fortë që i mori jetën në vend.

Ollomani ishte inspektor pranë zyrës Arsimore Kukës ndërsa lajmi tragjik i vdekjes së tij ka shokuar miqtë dhe të afërmit.

Ata kanë shprehur ngushëllimet me reagime prekëse në rrjetet sociale.

Aksidenti ka qenë aq i rëndë sa për të nxjerrë gruan dhe fëmijën është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve. Bashkëshortja e 35-vjeçarit u transportua drejt Traumës në Tiranë kurse fëmija për fat të mirë nuk ka marrë lëndime.

Shkak për aksidentin dyshohet të ketë qenë shpejtësia tej normave dhe një parakalim i gabuar i Ollomanit. I plagosur mbeti edhe drejtuesi i automjetit tjetër tip “Benz”, i cili po ashtu u transportua drejt Traumës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco