Lajmi i fundit

57-vjeçari gjendet i vetëvrarë me armë zjarri në bodrum

Lidhja me shqiptarët/ Vrasja e biznesmenit grek, gëzhojat ishin lyer me yndyrë për të ….

Lidhja me shqiptarët/ Vrasja e biznesmenit grek, gëzhojat ishin lyer me yndyrë për të ….

16:21, 08/05/2021
A+ Aa A-

Ndërsa hetimet për vrasjen e biznesmenit grek, Dionysis Korfiatis në Zakynthos janë ende në vazhdim, një zbulim interesant është bërë publike për mediat.

Bëhet me dije se autoritetet gjetën 25 gëzhoja plumbash në vendin e krimit dhe detaji i çuditshëm në to ishte se të gjitha ishin të lyera me një lloj yndyre për të zhdukur çdo lloj gjurme gjenetike.

Ndërkohë ajo çfarë u ra në sy hetuesve ishte dhe fakti se të gjitha kamerat e sigurisë në ambientet pranë ishin jashtë funksionit gjë që nuk kishte ndodhur kurrë më parë.

Mediat greke më herët kanë shkruar se biznesmeni grek kishte dhe një lidhje me shqiptarë, por ende nuk është vërtetuar asgjë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco