Aktori i famshëm i kinemasë në gjendje të rëndë, thirrje për ta dërguar jashtë vendit

Aktori i famshëm i kinemasë në gjendje të rëndë, thirrje për ta dërguar jashtë vendit

17:42, 19/04/2021
A+ Aa A-

Aktori i njohur Guljem Radoja, ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetësore në spital.

Rastin e ka bërë të ditur skenografi dhe miku I tij Bashkim Zahaj.

Radoja ndodhet i shtruar për shkak të infektimit me Covid.

Zahaj i ka bërë thirrje qeverisë që të marrë masat për një shërbim më të specializuar ndaj tij.

Postimi i Bashkim Zahaj.

Mesoj se Guljemi aktori jone i dashur qenka rende ne spitalin e Durresit nga covid. Shteti shqiptar i detyrohet ketij aktori per nje sherbim me te specializuar jashte shtetit. Uroj te rezistosh e te fitosh Guljem.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 20/04/2021 10:47

Ky eshte thesar i kombit dhe Duhet shpetuar.Shteti ta financoje maksimalisht sherimin e tij.Mbahu burr mos u dorezo

Shto koment

Denonco