Lajmi i fundit

Aksident në Tiranë, makina përplas fëmijën 10 vjeç

VIDEO/ Sulmi me thikë, Imami Ahmed Kalaja: Shpresojmë të mos jetë akt terrorist

VIDEO/ Sulmi me thikë, Imami Ahmed Kalaja: Shpresojmë të mos jetë akt terrorist

15:30, 19/04/2021
A+ Aa A-

Imami i xhamisë ‘Dine Hoxha’ Ahmed Kalaja në rrugën e Kavajës ka reaguar pas sulmit me thikë në këtë vend kulti, ngjarje e ndodhur gjatë muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Me anë të një videoje në Facebook, Kalaja ka treguar se një person me thikë ka sulmuar punonjësit e xhamisë dhe besimtarët që po faleshin aty.

5 prej tyre janë plagosur, ndërsa të tjerët kanë reaguar duke e neutralizuar.

Imami Kalaja shprehet se shpreson të mos jetë sulm terrorist në këtë muaj të Madhërueshëm të Ramazanit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco