I riu nga Nigeria arrestohet në Durrës/ Dyshohet se tentoi të…

I riu nga Nigeria arrestohet në Durrës/ Dyshohet se tentoi të…

10:41, 19/04/2021
A+ Aa A-

Një shtetas nigerian, 24 vjeç, përfundoi në prangat e policisë pasi tentoi të kalojnë kufirin me dokumente të dyshuara si të falsifikuara.

Në flagrancë u arrestua edhe shtetasi N. M., 39 vjeç, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë, në Shijak, duke mjetin në gjendje të dehur.

Njoftimi i plotë

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin nigerian C. M., 24 vjeç, pasi në PKK Durrës, ka tentuar të kalojë kufirin me dokumente të dyshuara si të falsifikuara.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin N. M., 39 vjeç, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë, në Shijak, duke mjetin në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco